Křesťanská církev Cesta života

Velikonoční slavnost - Sobota 11. 4. 2009, 10:00 - Principy zasíváníDnes ráno přichází (a přijíždí z celého kraje) o něco více návštěvníků než včera večer. Přišli s námi slavit „zrození evangelia“ (jak víme ze včerejšího kázání). Po včerejšku vážně cítím očekávání. Alespoň na sobě. :-)A navíc, když vás uvítá milý úsměv milého Františka... den nemůže začít lépe. :-)Krumlovská chvála vypadá celkem odpočatě (to je dobře) a zkouší, jestli je zvuk v pořádku. Změna je jen v tom, že včerejší bubeník David je dnes vystřídán bubeníkem Jozefem. Během několika minut začneme.
Martina – se stálým úsměvem na lících (podobně jako její manžel František) – pokládá první fólii s písní na zpětný projektor.Nevím, jestli je to tím, že je tu dnes více lidí nebo (a tomu bych i věřila) jsme nabuzení ze včerejška... v každém případě sál živě zní chválou a to se mi moc líbí.
„Vyvýšený, v slávě oděný, přicházíš mezi nás...“ začíná zpívat Martin úplně novou píseň (kterou nedávno složil).Jsem zvědavá, čím nás dneska dopoledne Pán požehná. Jestli to bude jako při minulých Velikonočních oslavách – tedy stupňující se – pak se tedy máme na co těšit. Tak Petře, směle do toho...Krátce z Petrova kázání...Naslouchej těm, kdo přinášejí Boží poselství. To, o čem dnes budeme mluvit, je klíčové. Když tyto věci nevezmeme, nic se nebude dít. Mineme to jako církev. Potřebujeme tyhle věci poznávat a žít – aby přišla změna.

My, jako obyčejní lidé, jsme Bohem zváni žít neobyčejné životy. A to na základě principů a zákonů Božího království. Můžeme z toho těžit nebo ne. Ztracení nemohou. My ano. My jsme vykoupený národ.

Zákon rozsetí a sklizně

Každý to zná >>> hodíš semínko do země, ono vyroste a ty z něho můžeš žít. Svět to zná a používá. A my, jako Boží děti, máme tenhle zákon ctít, respektovat a užívat i v té Boží dimenzi. Náš život je jinde než život ztraceného člověka.

Princip č.1
Pán sklízí tam, kde nerozsíval
Jednou se Pán bude ptát po tom co nerozsel... co Mu nabídneš? Když to nepochopíš a nevezmeš do života => prožiješ zklamaný život.
Nehledej jen to, jak máš žít vůči Bohu, ale i to, co je Jeho vůle, záměr se životem => pak prožiješ zázračný život.
On bude vyžadovat sklizeň toho, co nerozsel.
Možná ti dnešním dnem začíná nový život. Přestaneš hledat cestu jak se v životě mít a začneš se ptát a zajímat o to jak se má Bůh.
Zjisti, co od tebe Bůh očekává. Jakou sklizeň?

Princip č.2
Já jsem ten, kdo má rozsívat
Prožíváš to, co ti Bůh zaslíbil? Vymítáš? Uzdravuješ lidi? Ne? Pak máš špatnou teologii.
Ty konej to, co máš vykonat, a Bůh způsobí zdar tvému konání. Požehná práci tvých rukou. Tady nejde o normální sklizeň, jde o tu zázračnou sklizeň.
My se možná modlíme: „Bože, kdy už se začne něco dít?“ A Bůh volá: „Kdy ty už začneš rozsívat?“Potřebuješ milost. Bez ní to může zlomit tvůj život, i kdybys dělal sebelepší dílo.

Princip č.3
Pán dává símě rozsívajícímu
Je to Bůh, který ti dá to, co potřebuješ, abys mohl prožít zázračnou sklizeň.Pros, On ti to dá...
(Celé sobotní kázání si můžete poslechnout v sekci „kázání“)

Před přestávkou vzdáváme ještě jednou chválu Bohu.
Pak už se téměř všichni přemisťují do vedlejšího sálu (tělocvičny), kde se dá pohodlně a dosytosti najíst, napít, mlsat a přitom popovídat u kávy se spolustolovníky.
Je to moc příjemné, když člověk nemusí běhat někde po městě a hledat místo, kde by sehnal oběd. Tady je všechno připraveno a ještě vás obslouží s milým úsměvem.
Sleduji jednu z těch milých žen, jak odnáší mísy od salátů. Na ní už nezbyl a ona se nezlobí. Směje se, že když mísy vyškrábe, ještě tam něco najde. :) Druhá postává u nápojů, ve stoje jí kousek sekané, připravená kdykoli tácek odložit, aby mohla obsloužit žíznivé hosty. Po dlouhé, dlouhé době usedá další z žen-služebnic k obědu. To už jsou všichni obsloužení, nasycení... vychutnávajíce si kávu. Člověk by řekl, že to je docela oběť – stát a obsluhovat hladové, mít stále u nosu vůni sekané a najíst se až úplně jako poslední... :)

Všichni se zdají být spokojení a občerstvení na odpolední část programu. Čekají nás další principy rozsívání.

- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.