Křesťanská církev Cesta života

Večer GOSPELŮ a SPIRITUÁLŮ

Posledních pár týdnů připomínal Fanda na nedělním shromáždění blížící se koncert skupiny Robert&spol.My zasvěcení víme, že Robert je Robert Jakš. A „spol“ jsou: Dáša Nováková (soprán), Vlastička Rálišová a Libuška Randáková (alty), Pavel Voříšek (bas).

Více o této skupině jste se mohli dočíst v novinách m&p červen 2009, kde Dáša shrnuje dosavadní činnost (většinou v domovech důchodců, kaplích...).

Ráda poslouchám zpěv a líbí se mi, když je dobře rozložený do vícero hlasů. Takže na tenhle koncert jsem byla opravdu zvědavá.

Přicházíme o něco dřív, aby manžel stihl ještě doladit zvuk na mixážním pultu. Tohle těleso dokáže odehrát koncert klidně bez nazvučení. Jsou ale zvyklí vystupovat hlavně v kaplích a kostelech, kde klenba zvuk pěkně nese (jak mi říká Dáša), takže malé přizvučení s přidáním efektu pomůže docílit podobné podmínky.

Jsme tu zatím jen my a skupina. Děvčata si přejí trochu nasvítit scénu. Kapelník to nevidí úplně rád ale nakonec k malému nasvícení svolí. Všichni se cítí dobře, nikoho nic neozařuje...vše je připraveno k vystoupení.

Pomalinku přicházejí milovníci tohoto hudebního stylu.Sedám si do druhé řady, abych mohla koncert co nejlíp zachytit na svůj foťáček. Je hodně citlivý, takže, žel, nesmím zpívat nahlas, aby nezachytil spíš mě než hlavní vystupující. :-)

Skupina zpívá 19 písní, zazní i průvodní slovo, báseň, anekdoty...a nakonec jeden přídavek, který zpěváci dají „z oleje“ bez vytištěného textu.Od posledního vystoupení (na kterém jsem byla – Vánoční banket 2008) se skupina dost dobře vyprofilovala. Je znát, že hlasy se společným cvičením pěkně sladily a usadily. Jo jo, cvičit se vyplatí. :)

Roberta a Dášu znám, ale mile mě překvapila Vlastička, kterou jsem nikdy takhle zpívat neslyšela. Libušky hlas znám spíš v nižších polohách, ale jak se ukázalo, i v těch vyšších jí to moc pěkně sedí. A Pavel? Jak to tak vypadá, nemá vůbec daleko vyrovnat se sílou hlasu Robimu (a kdo slyšel Roberta zpívat opravdu naplno, ví, o čem mluvím).

Hudební páteční večer v církvi...hmmm...dobrý nápad.

- zdes -


Více fotografií si můžete prohlédnout zde >>>

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.