Křesťanská církev Cesta života

Změny v dětské službě

Drahé sestry, drazí bratři,
chtěli bychom se s vámi sdílet o dění na dětském shromáždění (starší děti). Ke konci školního roku jsme se rozhodli udělat pár velkých změn. Ne kvůli tomu, že jsou před námi už jen pouze červnová shromáždění, ale kvůli situaci, která nás již několik měsíců nenechává klidnými.

Posledních pár měsíců k nám na dětské shromáždění začalo chodit hodně dětí z ulice. Měli jsme z toho velkou radost a děkovali jsme Pánu za jeho dobrotu a pomoc. Postupem času nám ale docházelo, že nemáme kapacitu na každotýdenní službu těmto dětem. Každou neděli přicházely nové děti a bylo potřeba znovu ozřejmit pravidla a podstatu našeho setkávání. Z nedělních bohoslužeb se stávala spíše evangelizační shromáždění až volnočasový program, kdy jsme se i my služebníci více zaměřovali na děti nově příchozí. Takto to ale nefunguje, ani u dospělých, ani u dětí. Je potřeba hutnějšího a hlubšího vyučování u dětí, které Boha poznali a mají touhu Ho znát víc.

Za naši situaci jsme se modlili, hledali jsme v tom Boží vůli, a protože jsme jedno tělo, chceme s vámi sdílet i tyto organizační věci. Rozhodli jsme se více se zaměřit na růst dětí, které mají touhu Boha víc poznávat. Tudíž dětské shromáždění mění značně svou strukturu.

První tři shromáždění v měsíci budou v menší skupince dětí, která bude více orientovaná na studium Bible, diskuzi, modlitby a bude koncipovaná podle dětí, které mají zájem o tuto skupinku.

Poslední shromáždění v měsíci bude Slavnostní shromáždění evangelizačního charakteru (nejbližší 26. 6. 2011 - o letních prázdninách není dětská služba), kdy bude možnost, aby si děti pozvaly své kamarády a aby mohli přijít i děti, které o Bohu nikdy neslyšely. Toto shromáždění bude více otevřené a bude se podobat dosavadnímu typu shromáždění. Neznamená to, že na dětskou bohoslužbu nebudou moci přijít i jiné děti.
Chtěli bychom vytvořit přátelské místo s jasně danými pravidly, kde se děti budou cítit svobodně a bezpečně, a kde mohou bezprostředně hovořit o Božích věcech.

Prosíme vás za modlitební podporu, tento typ shromáždění rozjíždíme poprvé a nemáme s ním takové zkušenosti. Avšak věříme, že Pán se ke svému dílu přizná. :-)
Za tým dětských služebníků
Eli Plchová

Více o dětské službě starším dětem zde >>.Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.