Křesťanská církev Cesta života

Banket 2008 „Lepší než kdy předtím“

Z předchozích let víme, že pod vedením Elis a Ketky Plchových má Banket pokaždé nějaké téma. Letos, jak sám název napovídá, šlo o téma: „Lepší než kdy předtím“.

Po krátkém úvodu Jardy a Máti (průvodců programem) se v sále setmělo. Modré kužely jen skromně osvítily scénu a v ten moment se ozvaly první údery na bicí.Úvodní píseň (jako i minulý rok) složila Ketka. Letos si ji s námi i zazpívala.
Tímto byl Banket 2008 oficiálně uveden v chod.
Přicházejí moderátoři. Máťa s sebou přináší dřevěný kříž.Moderátoři rozvádějí debatu o tom, jak souvisí „kříž“ a „Vánoce“.

Přichází Dáša a menší děti. „Ještěže má člověk vlastní děti...,“ omlouvá Dáša skromnou účast. „Letos jsme si připravili něco z trochu jiného soudku,“ uvádí píseň, kterou bude se svou dcerou zpívat.„Říkej mi táto, že jsem Tvý zlato, že jsem Tvá princezna, poklad Tvůj beze dna...“ zpívá Alička. Dáša (netradičně v roli táty) jí odpovídá: „Víš, já Tě nikomu nedám, já nic lepšího nemám než Tvůj dětský smích...Víš, já Tě nepustím, vždycky všechno Ti odpustím, já Tě nikomu nedám, já nic lepšího nemám...“

Hned po menších dětech přicházejí ty odrostlejší a tancují na hudbu a zpěv svých vedoucích. Kousek videa můžete vidět tady.Než se připravilo další číslo Banketu, vysvětlili nám moderátoři, co je to „Advent“.
Na pódium přichází (ne už tak úplně nové) duo: Iva a Robert. I oni sklízí zasloužený potlesk.Na koho čekáme o Adventu? Kdo je Ježíšek? Co se to vlastně slaví? Tak na tato témata (mezi představeními) odpovídali opět Jarda a Máťa.
Čekáme naše „rómíky“ (jak jim familiérně říkáme), ale na pódium vtrhla nějaká Číňanka.Ale né, to není Číňanka. To je přece Libuška. Letos opět nezklamala. Svůj vtip dotáhla do konce a přinesla vlastnoručně uvařené „národní jídlo“, rýži. Miska se ovšem poněkud zasekla u Fandy,......který letos pro nemoc nemohl vstoupit se svými roztodivnými nástroji. Tímto na sebe alespoň trochu strhnul pozornost, takže takové nepatrné vystoupeníčko si na Banketu přece jen zahrál.:)))

Libuška zvučně ohlásila své „rómské děti“ a spolu s nimi si i zazpívala.
Další téma vstupu moderátorů před přestávkou bylo: Co se stalo o Vánocích a čí narozeniny slavíme.
Byla oznámena přestávka a čas na občerstvení.
V ten moment se většina nenechala dvakrát pobízet a přesunula se do (jindy) dětské místnosti, moc hezky připravené k občerstvení. Letos církev zajistila pouze pití, kávu a čaj... přesto byly stoly plné domácích dobrot. Největší zájem sklidily samozřejmě chlebíčky. Že se nesou, jste mohli zjistit velmi rychle. Z kuchyňky vešel Kája Zettl, a přibližujíce se ke stolu, jako na silný magnet se k němu ve vteřině přilepil dav kolemstojících. Nejprve děti, pak dospělí. Škoda, že jsem to nestihla vyfotit. :))) Takže ve chvíli, kdy byl tác položen na stůl, byl v podstatě připraven býti opět odnesen.
Co jsem stihla ochutnat (neboť půlhodinová přestávka se zdála poněkud krátká, když chtěl člověk obejít své přátele a případně je podarovat) bylo vynikající. Obrátila jsem do sebe kávu a už jsme opět stáli na pódiu. Nastal čas druhé půlky programu a započat měl být opět úvodním songem.Po přestávce nám moderátoři vysvětlili co mají společného Ježíšek, Ježíš a kříž. Hned poté nastoupil sbor zpěváků pod vedením Roberta.

A tady je krátká ukázka.Pěvecký sbor navodil opravdu předvánoční náladu. Mnozí z hlediště se přidali svými hlasy.
Přichází Máťa s Biblí.Moderátoři se zmiňují o tom, že Ježíšek se narodil a vyrostl v Ježíše...a projevil nám svou lásku nebývalým způsobem...
Jarda přichází v originálním úboru... oblečený poněkud nevšedně. Šlo totiž o kostým na představení, které právě následovalo. Vystoupení PDA. Ne, nejde o přehlídku komunikátorů, kapesních počítačů... Jde o Plchův Divadelní Ansámbl.
A že bylo co shlédnout. Kočovní vypravěči Jarda a Eliška strhli svým rýmovaným a kresleným příběhem celý sál.Banket se chýlí ke konci. Jarda s Máťou uzavírají svůj vstup konstatováním, že Ježíšova oběť na kříži je tím nejlepším darem...a my můžeme žít život, který je lepší, než kdy předtím.
Poté ohlásili poslední bod programu, Trinity Worship Band, nebo-li TWB.

Mnozí se ptali, jestli na nově vydaném demu TWB je také "Řeka". Žel (jakožto novinka) není, ale tady je alespoň záznam z Banketu.„Ten Banket jsem si moc užila,“ říká Evelína, „a ta skupina na konci... rockové chvály, světla, kouř...já jsem rockově založená... opravdu moc se mi to líbilo.“

A jestli i vás potěšil letošní Banket, vězte a věřte, že příště bude určitě zase mnohem lepší než kdy předtím.


Více fotografií zde >>>

-zdes-

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.