Křesťanská církev Cesta života

Bilancování... aneb Rok 2010 je tu!

Asi každý člověk se v posledních prosincových dnech ohlíží, aby alespoň trochu zhodnotil právě uplynulý rok. Pro někoho můžou být minulé dny zklamáním (neprožil příjemné chvíle, ztratil blízkého člověka nebo se mu jen nepovedlo dosáhnout vytyčeného cíle) takže se s nadějí dívá do roku nadcházejícího. Někoho naopak požehnané výsledky potěší, povzbudí a nastartují k novým cílům.
Všichni ale společně necháváme starý rok za sebou a vstupujeme do nových dnů, které jsou před námi.

Dovolím si tedy i já takové malé bilancování roku 2009 a věřím, že půjde o „vzpomínky“ povzbudivé.
V první řadě mě osobně velmi povzbudila svědectví lidí, kteří milují Pána, že se jejich rodin a rodinného rozpočtu finanční krize téměř nedotkla a nebo byli naopak ještě požehnáni více než dříve. To je pro lidi kolem nás velké svědectví, že ať už se ve světě děje cokoli, Pán nás nikdy neopustí a postará se o nás. To ovšem nemění nic na situaci, abychom se dál modlili za vedoucí činitele naší země, a je-li na nás, nestrkali hlavu do písku, když se rozhoduje o její (potažmo naší) budoucnosti.

V minulém roce proběhlo v našich jihočeských církvích mnoho akcí. Vzpomeňme si třeba na Týdny ztišení, kdy jsme po třikrát hledali směr a Boží vůli pro naše osobní životy.
Velikonoční slavnost (pátek, sobota 1, sobota 2, sobota 3, neděle), Jihočeský MOKON (map str. 4), sbírka po povodních, malování dětské místnosti, akce Slovenský trojboj 3, sportovní akce v Kájově - Suché kosti, hejbejte se!, proběhl v pořadí už 3. běh ZBK, byli jsme svědky křtů, církev Cesta života jižní Čechy oslavila už své 20. narozeniny, navštívili jsme konferenci v Brně, evangelizační skupina pořádala pouliční evangelizace, večery uzdravení a čtvrteční shromáždění, mládež byla na Konferenci mládeže v Brně, na vodě, na Bukové, prázdninovém pobytu... Ani naši misionáři právě nezaháleli.

Během roku nás navštívilo několik hostů, jako Johannes Gerloff, Jerry Lillard, Micael Lundin, manželé Kultovi – NIŽ (map str. 1), návštěva z TC (map str. 4).

S radostí jsme (nejen v církevních prostorech) uvítali některá hudební vystoupení. Robert a spol. – Koncert pro seniory (map str. 5), Večer gospelů a spirituálů a další gospelové koncerty map str. 4, koncert TWB "Předávání paliček" nebo koncert Johna de Jonga

Děti jste mohli vidět na dětském nedělním shromáždění, v akci (map str. 3) i na speciálním táboře (map str. 6).

My, chváliči, jsme si prožili napětí, když ochořel náš bubeník Popi a velmi jsme přivítali krumlovskou výpomoc i při službě mimo domovskou církev. Těhotenství zpěvačky Zuzky byla zpráva velmi radostná, ale pro náš tým i trochu smutná, protože na čas přicházíme o jeden ženský hlas. Naposledy si s námi prozatím zazpívala na Čaji „o páté“.

...a to jistě nejmenuji všechny akce, všechny úžasné činy služebníků, všechny přínosy roku 2009. Chtěla jsem jen poukázat na to, že se jistě událo mnoho dobrého. Bůh byl s námi a (nenastane-li útěk z naší strany) neopustí nás ani v roce 2010. Sláva Jemu!- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.