Křesťanská církev Cesta života

Týden ztišení v ČB - úterý

Den druhý...
„Nejprve prokřiknem Hospodinu, že jo?“ mrká na nás Petr. „A to my zas rádi,“ usmíváme se.
Kytara se sice během tří písní neskutečně rozladila (asi si odvykla na „plný“ režim), ale svůj úkol splnila...tak Halelujáááá.

„Pokořme se, oddělme se pro Boha...dejme před Bohem věci na světlo. Tohle nejsou večery depresí a zničení. Tohle jsou večery nápravy...,“ otvírá Petr druhý večer ztišení.
Modlíme se tiše, každý ve svém soukromém prostůrku. Nečinná aparatura šumí do ticha, jako přijímač bez signálu. Dokonale dokresluje, že my tu právě teď společně, a přesto každý za sebe, hledáme ten nejlepší signál. To nejlepší spojení. Ten nejlepší program, který lze naladit.

„Minulost minula. To, co minulo, už se nedá vrátit. Za to dobré děkuj Bohu. S tím zlým ti Bůh v pokání pomůže jednat... To, pro co se dnes rozhodneš, bude tvořit tvou budoucnost,“ říká Petr.

JÁ A BŮH – BŮH A JÁ
„První a nejdůležitější přikázání je milovat Boha, pěstovat s Ním vztah. Nechat Ho mluvit do našeho života, a sdílet se s Ním...Nepatlej se ve svých chybách. Nehledej výmluvy a omluvy, proč jsi neuspěl, zhřešil. Prostě to Bohu řekni, a pros za změnu. Zamysli se nad tím, co ti Bůh říká. Čeká na tebe každý den...Zhodnoť, vyhodnoť, a rozhodni se, jak půjdeš tyhle dva měsíce dál,“ vyzývá nás Petr.

JÁ SÁM
„Přemýšlej...jaký jsi správce svého života?“ říká Petr a chce, abychom se v dobré naději a víře, že Bůh chce být poznán zblízka, zamysleli nad svým nynějším vztahem k sobě samým, protože On nám chce pomoct v jakékoli oblasti.

MOJE RODINA
„Ty máš největší vliv na své nejbližší. Když jsi špatně naladěn, schytají to ti, kdo jsou nejblíž – žena, děti...ale i když jsi na tom dobře, má to vliv na tvé okolí. V dobrém i zlém...,“ vysvětluje nám Petr vztah k našemu „bližnímu“.
„A když to s příbuznými není snadné,“ potutelně se usmívá, a pokračuje: „tak možná slova nepomůžou, a je třeba začít s modlitbou. Pláč, pot, orodování...“
Nezáleží na tom, jestli zvítězíš, nebo ne. Záleží na tom, jestli se vzdáš, nebo ne. A Ten, který je v nás, je silnější... Tak to nevzdávej. Ať to vzdá ďábel.
Největším kázání rodině je tvůj život. To, jak žiješ. Nezříkej se své rodiny. Jsi Boží most k nim. Zamykej nepravost a odemykej spravedlnost...pak Bůh zavře nebo otevře.

JÁ A CÍRKEV
Jsme jedno tělo. Boží tělo. Boží dům. Jsme branou nebes.
Nejsme povolaní do církve chodit, ale svým životem ji tvořit.
Pouto dokonalosti je láska, ne bezchybnost. Nikdo nejsme bez chyby, ale láskou jsme schopni odpouštět si vzájemně chyby, zranění a zklamání.
Najdi své místo v těle Krista.
Petr nám žehná. Druhý večer ztišení končí...
Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.