Křesťanská církev Cesta života

Vánoce jižní polokoule

Mnohé z nás překvapila ústní upoutávka Máti a Michala Kočerových - „Pojďte s námi oslavit Vánoce.“Někdo mohl číst vánoční pozvánku na www.vyjekr.net:
Chcete zažít jaké to je, mít o Vánocích teplo - tak jako to mají 24. prosince lidé na jižní polokouli (Nový Zéland, Austrálie, Jižní Amerika, Jižní Afrika....)? Tak pak přijďte do Ambitu v Č. Krumlově právě stejně 3 dni po slunovratu (ale pozor! letním, abychom zažili to co jižané 3 dni po zimním) a oslavte s námi Štědrý Den Jižní Polokoule 24. června.

Takže Vánoce už jsou zase tady?
Svátky, které slaví křesťané na celém světě. Svátky, které kromě radosti z obdarování milovaných, přinášejí i nádhernou atmosféru. V našich krajinách si je především spojujeme se zimou, sněhem... a teplem svých domovů. Jen těžko si dokážeme představit oslavu Vánoc na pláži pod ozdobenou palmou.Jsou ovšem země, kde obyvatelé Vánoce na sněhu skutečně nezažijí.

Jaké to asi je?
To jsme si 24. června vyzkoušeli na vlastní kůži.
Astronom Michal na to šel rovnou z vesmíru, tedy z naší Sluneční soustavy a srozumitelně nám vysvětlil úzké spojení mezi zimním slunovratem, „zrozením Slunce“ a narozením Pána Ježíše Krista.
Abychom skutečně mohli prožít pravé slunné Vánoce jižní polokoule v našich zeměpisných šířkách, bylo bezpodmínečně nutné oslavu přesunout z doby zimního slunovratu na letní.

Nezdobila se sice palma, ale tradiční umělý stromek, který už od rána svítil v sále u kazatelny českokrumlovské církve. A pod ním, jak jinak, dárečky.

Po shromáždění se místnost bleskurychle proměnila v hodovní síň s takřka prohýbajícími se stoly. Pro Vánoční atmosféru našich podmínek tu bylo několik druhů cukroví, ryba. Pro přiblížení atmosféry na jižní polokouli tu byl thajský rýžový salát s plody moře, ananasy a různé jiné ovoce a grilované kuře. Nechyběla zmrzlina a pomerančové tiramisu.

Vánoční atmosféru navodila mládežnická skupina AW! vánočními písněmi, ale i chválou Pána. Následovalo vystoupení "Pípalovského dua", Máti vánoční pohádka a nechybělo ani grilování na „pláži“ u Vltavy.Více Vám přineseme v některém z příštích čísel měsíčníku Milost a Pravda.
-zdes-

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.