Křesťanská církev Cesta života

Sussana Kokkonen – Holocaust, téma stále živé

Ještě než Mojmír Kallus (předseda České pobočky mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém) představil dnešní návštěvu......předal oficiální osvědčení novým lektorům, kteří se o židovský národ zajímají, jsou vyškoleni na toto téma a mohou je oficiálně šířit na školách.Mezi lektory samozřejmě nechyběla ani Alice Michalcová, která zájem o otázku židovského národa šíří v naší církvi již několik let.Nyní nastal čas uvést dnešního hosta.Dr. Susanna Kokkonen, bývalá kulturní atašé na finském velvyslanectví v Izraeli, pracuje od května 2008 jako ředitelka Křesťanského oddělení muzea holocaustu Jad Vašem v Jeruzalémě. Hlavním cílem tohoto oddělení, jež je společným projektem Jad Vašem a ICEJ, je napomáhat vzdělávání křesťanů z celého světa v oblasti holocaustu.

Susanna Kokkonen je politoložka a historička. Doktorský titul získala na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě v oboru studií holocaustu. Konkrétně se věnovala osudu židovských přeživších, kteří byli vinou britské blokády Palestiny po léta zadržováni v uprchlických táborech v Itálii. V posledních letech zastupovala v Bruselu Evropskou koalici pro Izrael a Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.

Cílem její práce je rozšířit vzdělávací činnost Jad Vašem zejména mezi křesťany. „Jsem přesvědčena, že člověk může porozumět tomu, co se děje dnes, pouze tehdy, když zná historii. Považuji za urážlivé, že někteří lidé dnes srovnávají situaci Palestinců s holocaustem,“ říká o své práci.Její zajímavé povídání zřejmě nenechalo nikoho nedotčeným. Celý záznam můžete slyšet po kliknutí na mikrofonek.

Několik postřehů z této návštěvy můžete vidět na osobním blogu zde >>.
Další foto: Bedřich Novotný
(z celého dne návštěvy S. Kokkonen)
Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.