Křesťanská církev Cesta života

První celocírkevní modlitební

Snad každá církev má svou podpůrnou modlitební skupinu. Tým lidí, kteří hoří pro modlitbu a přímluvy za církev, město, potřeby... A skutečně jde o velmi důležitou službu. Osobně smekám před modlitebníky. Skutečně mají mou úctu.

Často slýcháme od kazatelny, jak důležitá je modlitba. Nic kvalitního nezačne, nic funkčního nevznikne, pokud to nemá počátek v modlitbách.

Měla jsem tu možnost zúčastnit se modlitebního setkání MOKON 2011. Po zkušenosti z minulého roku jsem se na to dokonce těšila.
Dívala jsem se na tu partu modlitebníků (z různých církví) pohromadě a říkala si – bylo by úžasné, kdybychom se na první celocírkevní modlitební sešli v alespoň takovém počtu.

Dnes - 7.4.2011 - se setkáváme v církvi CŽ v Č. Budějovicích. A díky Bohu...ve skupinkách přicházejí lidé a spořádaně zaplňují volné židle.Vítám se s nišovickou skupinou, která má v modlitbách velké zkušenosti a jsem ráda, že nám tuto (po letech) první celocírkevní modlitební pomohou nastartovat.

Těší mě pohled na tu hojnou účast.
První část – chválu – si bere na starost Kája. Modlitební část vede Michal.Hned úvodní modlitba je zaměřena na pastora, který se nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit. Svazujeme, přikazujeme, žehnáme...modlíme se. Dalším důležitým tématem je blížící se Velikonoční slavnost 2011.

Už během chval je znát decibelový nárůst (oproti běžnému shromáždění), a rozhodně ne proto, že bychom dali nástroje víc nahlas. Lidé v sále chválí a přitom se modlí a jásají a děkují Bohu.

Když Michal představil modlitební téma, sálem to jen hučelo. Takový modlitební šrumec církev už dlouho nezažila. Vnímám to jako nový krok vpřed.

Jistě není náhodou, že dnešní díl Bonnkeho kázání (na setkání pořádaném evangelisty hned po modlitebním shromáždění) je o přímluvné modlitbě. Vždyť právě teď v sále sedí plno modlitebníků. Bonnke nám z plátna říká: „Být bez modlitby znamená být naprosto bez ochrany. Bez modlitby si nevystačíš.“

Těšíme se na další celocírkevní modlitební shromáždění, které by se nyní mělo konat v pravidelných intervalech.


Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.