Křesťanská církev Cesta života

Týden ztišení 2011 – středa 2.
Otěže od Michala Kočera přebírá Kája Sedláček.
Provede nás druhou částí dnešního večera ztišení, která se týká oblasti naší rodiny a oblasti církve.

Bůh se rozhodl, že nebude pracovat za nás, ale s námi. Rozhodl se, že nám k tomu dá veškeré požehnání, veškerou moc, všechno, co k tomu potřebujeme. Že nás vždycky ochrání, vždycky půjde před námi,... ale stejně po nás chce, abychom šli.

Ježíš řekl, že je ta CESTA, pravda a život..., neřekl, že je to PARKOVIŠTĚ, pravda a život.
Cesta není k tomu, abych na ní parkoval. Je tu od toho, abych po ní šel.Rodina
Další oblastí je rodina. A pro někoho to může být těžké, protože zažil něco v dětství.
Třeba Michal hrál v dětství na koště, já jsem hrál na kráječ knedlíků, nebo jsem si na to koště přidělával drát, aby to vypadalo jako elektrická kytara. :-)

Ale někdo mohl mít špatné dětství. Nebo prožíváte těžké chvíle v rodině teď. Bůh může změnit úplně cokoli. Bůh chce, aby ti lidé kolem tebe, byli zachránění.
Třeba se ptáš, proč se to ještě nestalo, když se za ně modlíš. Možná je to ve tvých ústech, v tom, co říkáš. Bible říká, že kormidlem našeho života je náš jazyk. To, co říkáme, tam směřuje náš život.

Jestli se modlíš za svou rodinu, ale vzápětí říkáš: „To je všechno špatný, to nedopadne dobře...to se snad nikdy...“ pronášíš slova do skutečnosti. Ta slova se dějou.

Začni myslet jinak o své rodině. Jak? Že začneš jinak mluvit. To je provázané. Změna smýšlení – změna mluvení.
„Jenže to jsem pokrytec, když budu říkat, že to všechno dobře dopadne a přitom tomu nevěřím,“ říkáš si. Možná tomu nevěříš teď, tak začni vyznávat Boží slovo. Začni vyznávat to dobré. Uvidíš, jak se postupně začne měnit tvoje smýšlení.

Bible říká, že když budeš myslet na dobré věci, chvályhodné, kde je jaká čest, sláva... na to, co Bůh dělá, na to, co se daří... pak Boží pokoj bude okupovat tvoje srdce a tvou mysl.
Takže jestli se cítíš ve stresu kolem svojí rodiny, začni o ní jinak smýšlet, jinak mluvit. Začni jinak smýšlet o své roli v té rodině. Uvidíš, že se věci začnou měnit. Ale ty musíš udělat ten první krok.

A pokud ho v tuhle chvíli nedokážeš udělat, pros Pána, ať ti v tom pomůže. Ať ti dá slovo, které máš mluvit o své rodině.

Církev
Když Bůh mluví o církvi, nemluví o neuchopitelných věcech, budově nebo instituci. Mluví o nás. O mně a tobě. Pokud má být církev svatá a bez úhony, pak máme být MY svatí.
Když uděláš v potu tváře oheň někde v (naší vlhké) přírodě, za chvíli zhasne.


(pozn.: Na obrázku Michal vytváří jiskry ručním křesadlem.)

Jestli chceš udržet oheň, potřebuješ mít dobré dřevo a přikládat.
Trávit čas v tom pokojíku (Mat.6:6), autě, to je jedno...někde, kde trávíš sám čas s Pánem. A tam bereš přímo od Něj to palivo.

Měj v nějaké místní církvi domov. A jestli ho ještě nemáš, ptej se Pána, kam máš jít a být tam doma. Buď si jist, že neexistuje ideální církev. Ale najdi svůj domov a buduj s ostatními církev. Najdi místo, kde máš pomáhat a sloužit. Potřebuješ mít někde domov, jehož budeš součástí.

Kdo dnes hledal, kutal, prosil a klepal na Boží dveře, určitě získal další část skládačky.Protože Písmo říká: „Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.“ (Mt. 7:7-8)

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.