Křesťanská církev Cesta života

Úterní evangelizace

Úterní počasí se tak nějak celý den nedokázalo pořádně rozhodnout co vlastně chce, ale jak se blížil čas evangelizace, bylo stále pěkněji a pěkněji. Nakonec z toho byl nádherný podvečer, teplo, slunce - prostě paráda.

Když jsem v 16,00 zavřel "krám", jel jsem na základnu - sál naší církve a těšil se na ten cvrkot.
Na dnešek se totiž připravuje něco extra - evangelizační akce Moravcových a TWBéčka. Něco nového, něco na co jsem se dlouho a moc těšil.

Pomalu se scházejí aktéři i pomocníci a nálada je uvolněná a plná očekávání.
Tož nosíme, skládáme, zapojujeme, zkoušíme - "jedna dvě tři - zkouška" - pár akordů a sólo na buben - nejmladší "zaskakující" člen TWB (MartinQ ml.) ukazuje, že nemíní být "tím druhým".17,30 - Ifka Moravcová bere mikrofon a po krátkém představení účinkujících začíná pěkně "zvostra". "Bez Krista jsi ztracený a máš pouze tento jeden život, kdy se musíš rozhodnout, nestraším, ale přináším ti slovo naděje, život."Ifky jasné poselství zní k uším lidí, kteří možná poprvé v životě slyší, že je Bůh, že je všemohoucí a že má řešení pro každého člověka. Boží království příchází do Českých Budějovic...

A pak za to veme Kája a TWB, kdo si myslel, že si během písní "oddechne" spletl se.
Jasné texty, muzika při které neusneš, Martinovy pohybové kreace, sóla kytaristy, bubny, Káji a Zdenky zpěv a jako třešnička "Kájův kytarový grif", který jsem pro sebe nazval "tasení koltu".Prostě skvělá muzika s velkým poselstvím.

Tady vsuvka - nevím jak by to vše běželo bez Michala Kočera, který (chudák :-)), držel prakticky celé vystoupení vadný, prskající kontakt. Díky Michale.

Lidé se neustále zastavují, slézají s kol, poslouchají, někdo něco pronese, vidím lidi, kteří na našich evangelizacích byli už vícekrát...Přichází Michal Moravec, Veronika Čermáková, její maminka - svědectví o jejich cestě k Bohu jsou pro mnoho lidí možná překvapením.

Lidé nás často podvědomě vnímají jako exoty, kteří se "tak" už snad narodili, a tady slyší o hledání, setkání a naplnění.
Slyší mluvit lidi, kteří jsou stejní jako oni a přesto Bůh naprosto změnil jejich životy. Kéž jim to zůstane v hlavě a srdci a časem svým přinese ovoce.

Evangelizace - to je čas setí, a v úterý bylo zaseto mnoho zrn, která Bůh probudí vláhou Ducha svatého k životu.

Ifce se daří velmi mile, bezprostředně a přitom zcela jasně říkat co má na srdci a já se raduji, že to zní tak přirozeně "normálně", nenábožně, přesto že jasně mluví o hříchu, zatracení a spáse. Když se zamyslím, kolikrát jsem něco podobného slyšel za svých 55 let života, někde na ulici - říkám NIKDY.

Je to na jedné straně skvělé, na druhé smutné - jak dlouho budou různí "študovaní " teologové a pastoři čekat, než jim dojde, o co běží?

A taky musím říct, že mne zahřál povzdech maminky Veroniky "kdy se my na něco takového zmůžem". (I když věřím, že se "zmůžou" brzy).TWB ukazuje, že hodiny zkoušek nesou ovoce - song o Apokalypse - to je síla a krása veliká.
Brr - až mi jde mráz po zádech. Díky TWBéčko!

Jestli se někdy stane, že se vše zdaří - tak je to právě dnešní evangelizace.
Díky Pane, díky Moravcovi, díky TWB a všichni, kdo přiložili ruku, nebo modlitbu k dílu.
Moc se nám to líbilo!
Pokračujte!

Jiřka a Vláďa Kocmanovi.

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.