Křesťanská církev Cesta života

Nevzdej se a bojuj!

Svědectví Věrky a Petra Jurášových o tom, jak je pro vítězství důležité nevzdat se při prvních překážkách. Jurášovi patří do Křesťanského sboru ve Vimperku. (Akce, kterou jako sbor 22.10.2011 pořádali byl evangelizační večer, kde mělo zaznít Boží slovo, chvály a svědectví jak pro pozvané nevěřící hosty, tak být zároveň povzbuzením pro věřící.)

Na dlouho očekávanou akci v Městském Kulturním Středisku jsme se moc těšili a protože jsme ve chvále, cítili jsme v našich srdcích, že se máme o zajištění skupiny, která tam bude hrát, postarat právě my. Velmi rádi jsme se ujali tohoto úkolu a začali rozhazovat sítě...

Netušili jsme, že sehnat skupinu na tuto akci bude tak těžké.
Všichni, které jsme začali oslovovat, neměli v tomto termínu čas. Dvě oslovené skupiny nám tedy s lítostí oznámily, že nám nemohou pomoci. Modlili jsme se tedy, aby Pán povolal skupinu, která má ve Vimperku hrát.

A tu jsme dostali nápad, požádat skupinu Trinity Worship Band. Kontaktovali jsme Káju Sedláčka a on nám po krátkém čase sdělil, že rádi přijedou sloužit do Vimperka.

Tyto prvotní problémy však nebyly poslední.
3.10. nám přišel e-mail, který nás šokoval. Kája nám napsal, že právě v tuhle chvíli se ohledně toho koncertu vyskytly dva poměrně zásadní problémy.
Tím prvním problémem bylo, že Míra Krejčí - zvukař, který měl celou akci zvučit, má zrovna na ten den nějakou jinou akci, takže jsme tím pádem byli najednou bez zvukaře.
Druhým a zásadnějším problémem bylo, že kytarista TWB se právě dozvěděl, že má 22.10. až do večera školu, kde musí být a bez něj by to kapela nemohla tak dobře odehrát.

Najednou to vypadalo beznadějně a už jsme se chystali zajít do kulturáku celou akci zrušit.
Stále jsme se modlili za to, zda akce má nebo nemá proběhnout. Z našeho hlediska byla odpověď jasná! Nejlepším řešením je to zrušit - bude to bez komplikací, prostě zajdeme do MěKS a nahlásíme, že nastaly problémy, a že to rušíme.
Ale v našich srdcích jsme stále vnímali - to je NAŠE řešení, ale Bůh chce něco jiného.
A v tom to přišlo!!!

Nezávisle na sobě jsme si potvrdili, že cítíme, že se jedná o duchovní boj. Najednou jsme věděli všichni, kteří jsme na tom pracovali, že se ďábel snaží nám namluvit, že žádnou akci dělat nemáme. Pán nám začal připomínat tyto verše:

1. Petr 5:7-9
Všechnu svou starost svěřte jemu, vždyť jemu na vás záleží.
Probuďte se, mějte se na pozoru! Váš protivník ďábel chodí kolem jako řvoucí lev a hledá kořist.
Postavte se mu jakožto silní ve víře a vězte, že stejné utrpení zakoušejí vaši bratři po celém světě.


A tak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme - i přes všechny potíže, které nastaly. Rozhodli jsme se, že budeme sloužit tak, jak to po nás Bůh žádá, a že ON se o vše postará.
Tím pádem bylo třeba, abychom domluvili nějakého jiného zvukaře s aparaturou.

Podle informací neměl být problém sehnat zvukaře, ale určitě to bude stát mnohem víc peněz, než jsme plánovali. První zvukař, kterého jsme kontaktovali nevyšel. Bohužel už neměl ten aparát, který dříve měl a na tuto akci by to, s čím pracuje teď, bylo nedostatečné.

Jako druhý nás napadl Milan a Filip Jarošovi, kteří zvučili naši poslední akci, kdy v MěKS hrála skupina 300 lišek. Když jsme volali Milanovi, vypadalo to tak nadějně. Dokonce i na termín, který jsme potřebovali, měli čas. Ale když jsme začali se skupinou TWB zjišťovat technické požadavky, rázem bylo jasné, že ani Jarošovi nebudou moci skupinu zvučit.

Ale sláva Pánu, přece jen nebylo marné Jarošovi kontaktovat. Sami nám začali pomáhat hledat vhodného zvukaře. Nakonec ho našli a ještě nám přislíbili pomoc uhradit část financí, které budou za zvukaře potřeba.

Také jsme řešili osvětlení – protože na minulém koncertě ve Vimperku, kde TWB také vystupovali, bylo suprové osvětlení. Teď to ale vypadalo, že světelné efekty nebudou a nebo budou jen ty základní. Ale i o toto se Pán postaral. Náš vymodlený zvukař (mimochodem též bráška v Kristu Ježíši - bubeník skupiny Abraham team, kde vystupují i Jenda a Václavka Šípkovi), se postaral i o skvělé osvětlení. No a s financováním světel nám pomohla samotná skupina TWB.
Zdálo by se, že zázraků najednou bylo už nad naše chápání. Ale Pán Ježíš měl připraveno ještě mnoho, mnoho zázraků.

Jedním z největších bylo, když jsme 14.10. obdrželi od skupiny TWB mail, který zněl: "Jinak dobrá zpráva je, že náš kytarista dorazí, protože ta škola se koná jinak, než se původně myslelo, takže z ní může odejít už těsně před pátou. Jen bychom potřebovali malinko posunout začátek k 18:30, aby stihnul dorazit a nazvučit."
Pán Ježíš je úžasný!!!
Náš Bůh je tak dobrý!!

Dalšími zázraky bylo, že jsme nemuseli vymýšlet a tisknout plakáty. Samotná skupina nám poslala plakáty, které dorazily právě včas, abychom je stihli vylepit na ta správná místa.

Také se Pán postaral o další služebníky – evangelisty (manželé Moravcovi), kteří přijeli na koncert a řekli veřejně svá svědectví, jak Pán zasáhl do jejich životů a proměnil je.Abychom se tak nerozplývali, že teď už je vše bez problémů, zjistili jsme, že MěKS chybně uvedlo na všech propagačních materiálech název skupiny. I přes e-mail řediteli, který byl odeslán 1.10., nebyl název upraven a dokonce pár dní před koncertem se na webových stránkách kulturáku objevila u kolonky naší akce vedle špatného názvu TRINITRY navíc fotka nějaké dechovky.Ještěže si to TWB nevzala osobně a nezastavilo je to v tom přijet do MěKS ve Vimperku.
Když nastal samotný den D, byli jsme všichni odhodláni sloužit naplno a užít si večer v přítomnosti našeho Pána Ježíše.A tady jsou dojmy z koncertu:
Koncert se mi moc líbil, bylo to úžasný. Jsem moc ráda, že jsme se nenechali ovlivnit nepřítelem a akci nezrušili.
Já osobně jsem si celý večer naplno užila. Nejvíc se mi líbilo, když jsme společně volali po dešti z nebe na Vimperk!!
Věřím, že nás Bůh z nebe vyslyšel a že to otřáslo duchovním světem, protože jsme volali naplno z našich srdcí. Protivenství stála za to! Věřím, že tak, jak jsme se modlili, tato služba přinese v pravý čas své pravé ovoce.
Díky Pánu za takové služebníky jako jsou bráškové a sestřička ze skupiny TWB a za jejich hosty, kteří mohli vydat otevřeně svědectví o veliké Boží milosti a lásce. Díky Pánu také za brášku zvukaře, bez kterého by koncert nebylo vůbec možné uskutečnit.
Moc se mi líbilo, kolik mládeže se na koncert přišlo "vyřádit". Hudba byla mocná, slova nádherná a pravdivá.
Těším se na další takovouto akci. (Věrka)
 
Kéž by takovýchto koncertů hlásajících evangelium jedinečným způsobem pro mladé bylo víc.
Vždyť v této mladé generaci je budoucnost.
Bylo to fajn. 
Tímto bych chtěl poděkovat bratrům a sestrám, kteří se postarali o přípravu a obsluhu občerstvení. (Peťa st.)
 
Dobrý, fajn, koncert Trinity Worship Band byl dobrej! Písničky byly hezký. S klukama jsme si to moc užili, zatancovali jsme si.
Bylo to super! Už se těším na další koncert. (Kubík)
 
Celý večer byl bezva, dalo se na to suprově tancovat.
Skupina se mi moc líbila a moc mě potěšilo, že po skončení koncertu mi bubeník dal paličky, které při koncertu zlomil.
Mám na TWB malou památku. (Peťa)
 
Tak sice mi bylo v době konání koncertu teprve 1 měsíc a 21 dní,ale už to byl můj druhý koncert, této mé oblíbené skupiny.

Na prvním koncertu jsem byla ještě u maminky v bříšku a to ta hudba zněla zkresleně, teď to bylo mnohem lepší.
Taky se mi teď víc líbilo tancování.

V březnu se mnou mamka nechtěla moc "trsat", zato teď jsem tancovala s tatínkem, kterého jsem utahala.
(Věruška)
 
A toto uveřejnili TWB na svých stránkách (z facebooku)


- manželé Jurášovi -

Více na soukromém blogu >>

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.