Křesťanská církev Cesta života

První týden ztišení 2012

Krátké ohlédnutí a pár postřehů z prvního Týdne ztišení tohoto roku.1. oblast „Já a Bůh“
VŠECHNO by mělo začínat v tom „budeš milovat Boha ze vší síly...“. Že budeš mít intimní vztah s Bohem. Že s Ním budeš sdílet život.

„Já hodně sloužím druhým...“ ale to je až to druhé! Nejdřív, na prvním místě je tu Bůh. Pak můžeš sloužit. Vytvoř si každý den „svatou chvíli“, kdy budeš trávit čas s Bohem.2. oblast „Já a já“
Zamysli se, jak se staráš o svou duši. Čím ji sytíš. Měj se rád.3. oblast „Já a bližní“„Ale mě tenhle příbuznej leze krkem...“
Ne. Nenechej žádného svého příbuzného zemřít, aniž by poznal Ježíše. Modli se za konkrétní krok, jaký udělat ve tvém vztahu k rodině.

4. oblast „Já a církev“
Nejprve najdi své obdarování, ve kterém se cítíš dobře. A když v tom daru začneš proudit, bude tím i církev obdarovaná, živá a bude se tak více vztahovat k tomuhle světu. Jaký jsi spolupodílník na Božím díle, na budování církve?To, co zažíváš ve svém životě, není čistě tvá záležitost, protože tvůj život má vliv. Jak vypadá tvůj život – takový je vliv na tento svět. A my víme, že naše země rozhodně potřebuje uzdravení.

Díváte se někdy na hvězdy? Když se podíváte dalekohledem, zaměříte se na některou hvězdu, zjistíte po chvíli, že vám „utíká“ ze zorného pole. Musíte dalekohled kousek posunout a znovu se na ni zaměřit.1. oblast „Já a Bůh“
Zaostřeme znovu svůj vztah s Bohem. Jedině setkání s živým Bohem tě dokáže změnit. Nemůžeme znát Krista jen z vyprávění – musíme Ho znát osobně.

2. oblast „Já a já“
Co Bůh říká do našeho života? Jak nakládáme se všemi oblastmi našeho života?
Ježíš se neštítil přijít do našeho života když ještě nebylo uklizeno. Přišel – a teprve pak se začalo uklízet. Proč myslíš, že by tě odmítl teď?
„Až se polepším...až se vyřeší tohle...tak...“ Jdi k Bohu hned. Nečekej „až“.
Čteme v Bibli, že s malomocným se nikdo nebavil – naopak, musel chodit v odstupu asi délky dohození kamene.Proč bych se tedy já měl v jakémkoli stavu bát přijít za Ježíšem?

3. oblast „Já a bližní“
Jestli naši příbuzní uvažují nebo přemýšlejí o Kristu, o Božím království...je velmi pravděpodobné, že se budou dívat na nás. Budou sledovat, jak to vypadá, jak se to projevuje. Buďme skutečně velvyslanci Božího království pro naše nejbližší.

4. oblast „Já a církev“
Bůh dává, když rozséváme. Chléb, pokud ho jíme.
Víte, kdy vzniká krize? Ve chvíli, kdy se krize vyhlásí.
Lidé se vyděsí => začnou zadržovat peníze => nenakupuje se => není odbyt výrobků => nastává krize.
Pán nechce, abys někde zadržoval to, co ti dává. Chce, abys to nesl a rozséval dál. To je princip. A církev není tahle budova – církev je živý organismus, který společně tvoříme. Každý jsme obdarovaný, máme ten dar použít k požehnání druhých. Nezadržujme si jen pro sebe to, co nám Pán dává.Tak tady jsem si neudělala do svých zápisků ani čárku. Ne, že bych nechtěla - nemohla. Po úvodních třech chvalách, kdy se očekávalo, že sejdeme z pódia...hle...Michal zpívá dál a vybízí Káju, aby dál hrál. Takto jsme na pódiu setrvali celý večer, střídaje modlitbu a chvály.
Netradiční a milá zkušenost. :-)Každý večer Týdne ztišení byl jiný, originální. Večer s Petrem byl hodně o Božím slově, jeho zkušenostech a svědectvích. Večer s Kájou zase dával větší prostor k modlitbě. A večer s Michalem byl převážně o chvále, jakoby předzvěst pátečního večera chval.

Po Petrově úvodním slově jsme nastoupili na pódium my, tým chvály.
Mám ráda tyto večery chval a ani dnešní večer nebyl výjimkou - užili jsme si ho. Bylo to fantastické, když celý sál se spojil v jedno a jeden každý z nás vydával ve chvalách sebe sama.

Když jsme hned na začátku společně volali k Bohu v modlitbě, bylo to jako… připomnělo mi to slova z Bible "…jako zvuk vod mnohých."

Věřím, že pro každého z nás byl Týden ztišení opět přínosem.
Dokonce i pro hosty z Vimperka, kteří přijeli dnešní večer spolu s námi chválit Pána.
Jejich slovy: „Duch Svatý se nás dotýkal a ukázal nám něco, co víme, ale bylo to teď pro nás takový zásah do srdce, až jsme z toho oba plakali. Když všichni z celého srdce volali k Pánu a slyšeli jsme ten "řev", tak nám Duch Svatý poukázal na to, že v pekle bude pak mnohonásobné volání lidí k Bohu, aby je zachránil, ale pak už bude pozdě - musíme jít a co nejvíce lidí zasáhnout evangeliem! Dokud je ještě čas.“

- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.