Křesťanská církev Cesta života

Kurzy Alfa v ČB běží...

Očekávanému dni „D“ - úterý 24.9.2013 - předcházelo mnoho setkání, příprav, nápadů, shánění, vyrábění, zajišťování a především modliteb.
Také během 40denního modlitebně-postního řetězu bylo jedno z hlavních témat – modlitba za Kurzy Alfa. Když jsem tehdy připravovala kartičku s tématy, v zadání bylo:Ano, 5 stolů. Petr mě později (při dotisku) prosil, ať tuto specifikaci smažu, ptala jsem se: „Proč?“
Odpověděl mi, že některým se zdá 5 stolů hodně.
„5 stolů je moc?“ (Představila jsem si v tu chvíli šestimístný stůl.) „Pro mě za mě, já to smažu, ale spousta lidí už si stejně rozebrala kartičku s touhle poznámkou. A myslím, že málo kdo ví, jak velký stoly se plánujou, takže proč se nemodlit za 5 stolů, byť bude mít někdo na mysli třeba jen čtyřmístné? Já bych to tam klidně nechala.“ (Popravdě, tehdy jsem netušila, že stoly se plánují dvanáctimístné!)
„Tak, jo. Nech to tam na mojí zodpovědnost,“ řekl s úsměvem Petr.
A udělal dobře.
Modlili jsme se za 5 stolů. V den „D“ jsme 5 stolů ve víře rozestavěli v sále a pak už se zdobilo, činčalo, rovnalo, krášlilo... Zkrátka – přípravy v plném proudu.

Děvčata v dětské místnosti zatím promýšlejí jak nejlépe servírovat dovezenou večeři a buchtu.

Ani hudebníci nezahálejí a dolaďují své hlasy a nástroje pro večerní hudební „kulturu“.„Všichni přerušte práci, jdeme se modlit, zbytek doděláme během večeře,“ hlásí všem pracovníkům Kája Z., který si tyhle kurzy vzal s manželkou na triko. Odkládáme nástroje, mikrofony, příbory, hrnky a skleničky, skládání ubrousků...a společně kráčíme za Kájou do dětské místnosti.O půl sedmé přicházejí první hosté. Protože je tu ale mnoho pomocníků (ještě ladících poslední detaily) vypadá to, že už se tu hemží docela dost lidí. Myslím, že to je mnohem lepší, než kdyby přišel první host a v sále bylo pět ohromných prázdných stolů.

Asi čtvrt hodiny před sedmou se začíná roznášet večeře. To už jsou stoly téměř obsazené a my jen v duchu tleskáme Bohu za tak hojnou účast.
Někteří z nás už mají s těmito kurzy zkušenosti, někteří je pořádáme poprvé. Všichni ale společně žasneme jak přirozeně proběhl celý večer v hovoru lidí, kteří se dnes u těchto stolů viděli poprvé.

Kurzy Alfa v ČB tedy běží jako po másle. Nebo lépe - jako po pomazání Ducha svatého.
Těšíme se na další úterý s modlitbou na rtech, abychom se setkali ve stejném (případně hojnějším) počtu a Bůh mohl pokračovat ve svém započatém díle.

- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.