Křesťanská církev Cesta života

Relaxačně – vzdělávací pobyt pro náhradní rodiny

Nápad zorganizovat pobyt pro náhradní rodiny přišel asi tak před rokem. Mluvili jsme o tom doma a modlili se. Od loňského roku se musí každý pěstoun vzdělávat a splnit tak určených 24 hodin ročně například účastí na přednáškách.

S manželem jsme oslovili pastora a starší sboru CŽ Č. Krumlov a získali tak důvěru k pořádání této akce. Představu jsme měli a hodně úkolů bylo před námi - zajistit ubytování, lektory, hlídání dětí, dále pak vhodné relaxační techniky, vzpomenout si na hry pro děti i dospělé.

Během jara začaly přípravy, které postupně zažily vítězství i pády. Chvílemi to vypadalo, že to nedáme dohromady. Nakonec vše klaplo a první prázdninový týden jsme vyrazili.

Na Ekofarmě v Horních Chrášťanech se setkávají čtyři rodiny, které kromě vlastních potomků vychovávají ještě jedno či více dětí z dětského domova. Probíhá seznámení. Děti jsou velmi živé, běhají skáčou a na všechno si chtějí sáhnout. Pevně doufáme, že vystavené paroží a vycpaný medvěd hnědý, přežijí naši návštěvu. :) Po večeři se jdeme projít k ohradě s největším jelenem lesním – Wapiti. Je to jelení obr, kterého všichni obdivujeme.
Po cestě si vyprávíme a vzájemně se poznáváme.
Druhý den nás čeká společné rodinné dílo, do rukou (mnozí po letech) bereme štětce, barvy a tvoříme. Někdy to není jednoduché sjednotit se, jak ten obraz nakonec bude vypadat.Odpoledne přijíždí Vlaďka Marková s plánovanou přednáškou na téma “Úcta v rodině”, posloucháme zajímavé informace a ještě večer o nich diskutujeme.Ve středu se jedeme podívat do Hluboké nad Vltavou do ZOO. Jsme z různých měst nejen našeho kraje, tak malý výlet potěší. Večerní grilování bylo pěkným zakončením dne a ta sauna také neměla chybu.

A je tu čtvrtek, navrhuji manželovi ranní procházku do vedlejší vsi a to ještě před snídaní – souhlasí.
Pak připravená snídaně, u té bych se zastavila, představte si co znamená pro pěstounku, která denně chystá pětkrát snídani a pětkrát svačinu, taková jedna připravená. Kolem desáté přijíždí kolem Martina Kočerová (škoda, že nemám u sebe foťák), tentokrát se přednáška týká puberty.
S ostatními pěstouny se shodujeme a chválíme vysokou kvalitu přednášek. Děti mají svůj program, který pro ně připravily Petra a Sára Šimonovy.

Odpoledne opět tvoříme, malujeme na sklo se Zuzkou Rendlů a děvčata si vyrábí naušnice z fima s Jiřinkou Maršálků. Naši muži relaxují na rybách.

Pátek je ve znamení loučení, bylo nám spolu moc fajn. Uplynulé dny jsme si užili, odpočinuli si, získali nové informace a také jsme se navzájem podpořili v řešení různých nesnází, které s dětmi prožíváme.
Zbývá poslední “hra” píšeme si vzkazy, které si otevřeme až doma.Zahřeje to u srdíčka, když si pak přečtete: “Jsi bezva máma, mám tě ráda.”


Petra Egnerová

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.