Křesťanská církev Cesta života

Modlitební stráž

VIZE O SLUŽBĚ
Do této služby jsem se pustila po návratu z Rumunské letní misijní školy. Už jsem se prve zmiňovala, že služba dětem nezahrnuje pouze službu v nedělní besídce, ale mnohem víc. Bůh mi dal asi před rokem a půl na srdce udělat pravidelné modlitby za děti.

Párkrát jsme se sešli, ale pořád to nemělo žádnou ucelenou podobu. A pak, když jsem se v srpnu vrátila z Rumunska mi Bůh dal už konkrétnější vizi. Je velká a rozvíjí se zatím po krůčkách. Nazvala jsem to Modlitební stráž a prvně začala 3.11.

Scházíme se každé pondělí od 10.00 - 12.00 a modlíme se za děti z naší církve, žehnáme jim spásou, ochranou, moudrostí, odvahou, aby jim Bůh pomáhal ve škole, aby je chránil před okultismem, aby byly osvobozeny od smutku, deprese, dyslexie, aby přijímaly sami sebe, aby byly světlem pro tenhle svět a dobrou budoucností pro naši zemi, a také žehnáme vztahům mezi rodiči, sourozenci, spolužáky, kamarády apod. Modlíme se za miminka v bříšku i již narozené a za batolátka, předškoláčky, děti školního věku, za dorost, mládež, a za všechny služby v církvi, které jsou s tím spojené včetně naší mládežnické kapely. Žehnáme i služebníkům, kteří jsou do služby dětem zapojeni a žehnáme i těm, kteří dětem teprve sloužit budou. Modlíme se za děti i služebníky všeobecně i jmenovitě. Kartičky nám pomáhají v tom, abychom na nikoho nezapomněli. Pokud víme i o nějakém problému dítěte, modlíme se i za to, a je úžasné, když vidíme, že v té oblasti Bůh opravdu jedná!

Do budoucna bych chtěla připojit modlitby i za děti, které nejsou součástí naší církve, ale jsou nějakým způsobem v ohrožení: nemocné děti, děti na Ukrajině, šikanované děti, zneužívané děti a děti, které nepoznaly Krista nebo které od Boha odešly.

PRVNÍ KOMPLIKACE
Po první modlitební stráži mi ztuhl krk, který mě bolel skoro tři týdny. Nepomáhala žádná masáž ani nahřívání. Po druhé modlitební jsme dvě z účastnic dostaly chřipku se zimnicí a bolesti hlavy, která trvala několik dní. Po třetí modlitební - opět bolesti hlavy - migréna a zvracení. Po modlitbách v Modlitební Síti jsem se druhý den probudila jen s rýmou a vše ostatní ustoupilo. Tímto děkuji všem, kteří se za mě modlili. Čtvrtá modlitební - chvála Pánu - proběhla bez komplikací.

PRVNÍ OVOCE
Po čtyřech dnech po první modlitební se s našimi dětmi z církve začalo něco dít. Jedna dívenka vydala svůj život Ježíši a dva dny na to po jejím svědectví se přiznaly k Ježíši další dvě. Po dalších modlitbách nám Pán poslal dalšího pomocníka k dětem a jeden chlapeček, který se bál přechodu z menšího oddělení do oddělení ke starším dětem, byl z nového prostředí nadšen. Myslela jsem, že ho tam doprovodím, aby se tak nebál, ale přišel za mnou, že tam půjde úplně sám a říkal to s takovou rázností, až jsem z toho byla v šoku :-) A to je teprve začátek! Věřím, že to nezpůsobily jen naše modlitby, ale modlitby těch, kteří zůstávají vskrytu. Jak jsou vaše modlitby cenné!

Pokud se s vašimi dětmi bude něco dít, dejte mi prosím vědět. Ať už půjde o prosbu za modlitbu nebo o nějaké svědectví, které může být pro nás i pro ostatní velkým povzbuzením.

Můžete mě kontaktovat na veri.c@seznam.cz.
Verča Čermáková
Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.