Křesťanská církev Cesta života

Vánoční shromáždění v Č. BudějovicíchSlavnostní shromáždění 21.12.2014 v Českých Budějovicích bylo pro mnohé nejen pokojným zastavením v často hektických přípravách na vánoce a především na očekávaný Štědrý den.

Trefné a povzbudivém slovo pastora mnohé uklidnilo, že podstatou vánoc není mít naklizeno a poté se stresem nakupovat dárky. Podstata vězí v něčem úplně jiném.
Vystoupení týmu chvály (v netradičním složení v čele s cellem) prozradilo „o čem že to častokrát sníváme“ a především připomnělo, že „vánoce přijdou“.

To už se v zákulisí neklidně přešlapovalo a vzápětí se před našimi zraky předvedla plejáda talentů.
Počínaje hereckými a pěveckými výkony těch nejmenších se „světelnými efekty“. Malí zpěváčci v potemnělém sále svítili jen lampičkami a pro povzbuzení nám, kdo jsme seděli potmě, písní slíbili, že „své malé světélko nechají svítit“.

O něco složitější propriety pak vyžadovalo poučné a vtipné „vlakové“ vystoupení dětí starších. Z mnoha scének v kupé je ovšem nezapomenutelný výjev:
„Nenahýbej se tolik z toho okna.“
„Neboj, tady to znám, tady jsou jen tři be-be-be-tonový sloupy“. :-)

Program plynule přešel v hudební představení mládeže (všimněte si, jak je program pěkně věkově stupňován) v podání kapely T4G a jak jinak, na konec to nejlepší: „Náš osobní vánoční Karel Gott,“ uvádí moderátor Kaaj s úsměvem Roberta Jakše, který velmi rychle známými songy rozezpíval celý sál.

„Jejda, ono tu zbylo ještě to cukroví,“ zírám rozpačitě na talíře s dobrotami v kuchyňce, které zatím nikdo nerozdal. Program je u konce a všichni jsou zřejmě úplně spokojeni s programem a s ovocnými čaji.
Kája Z. (zdatný organizátor v těch nejkritičtějších chvílích) promptně shání stůl a po poslední Robertově písni ho nese do sálu. Předkládáme donesené vzorky cukroví. Lidé si povídají, někdo si udělal kávu a ochutnává z načinčaných talířků.

Takže nakonec ani cukroví nepřišlo na zmar. (Děkujeme tímto všem hospodyňkám, které nám své vzorky upekly a jejich manželům a rodinám, které se části těchto dobrot vzdali ve prospěch nás ostatních.)

Zbývá jen poklidit, poumývat, povysát, pozhasínat, pozamykat...a s pocitem příjemně stráveného poklidného nedělního dne odcházíme do krásně nasvíceného adventního města.

Děkujeme všem, že jste s námi prožili a tvořili příjemnou atmosféru tohoto svátečního shromáždění.
- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.