Křesťanská církev Cesta života

Dubnový holčičí víkend II

Nedávno mě oslovily nezávisle na sobě 2 sestry, shodou okolností obě Petry, abych pro náctileté holky z církve připravila nějaký seminář o čistotě. Říkala jsem si, že je to tak široké téma, že by stálo za to udělat místo semináře Holčičí víkend. Potřebovaly jsme ale k sobě ještě jednu modlitebnici, která na víkendu nebude mít své holky-dcerušky.

Když jsme se s Evčou modlily, Bůh nám ukázal ve vidění štíhlou světlovlasou ženu v džínách, která z naší nabídky bude trošku zaskočená, ale Bůh nám řekl, že si jí chce použít. 

No, hezké, ale kdo to jako měl být? Pár dní jsme marně pátraly, až mě pak napadlo oslovit Pavlínku Jarošů. Přemýšlely jsme, jak bychom to skloubily i s její malou Anetkou, ale ukázalo se to nereálné. Nakonec Pavlínku napadlo nám doporučit Lenku Štrbkovou. Lenka odpovídala přesně našemu popisu, včetně vnitřního postoje, o kterém jsme neměly ani ponětí, dokud nám nebyl později na víkendu prozrazen. Vůbec zázrak bylo i to, že Lenka měla na rozmyšlenou pouze týden. A chvála Pánu, Bůh se skrze tuto nádhernou služebnici oslavil, když se rozhodla nabídku přijmout a podělit se s námi o své úžasné svědectví.

Součástí tohoto víkendu byla seznamovačka, diskuze na různá témata týkající se čistoty, film o randění, rande s Bohem, krátké slovo o přijetí sebe sama a další fajn aktivity jako vyrábění náušnic a zdolávání stohu. Jako prostor nám perfektně posloužil Evči dům ve Štěpánovicích.

Z devíti pozvaných holčiček byly nakonec jen tři. Překážkou ale nebyl ani věkový rozdíl mezi holkami a námi služebnicemi, protože jsme se během víkendu staly holkami i my dospělé. Můžu říct, že víkend stál vážně za to.

Holky napsaly:
- Oslovil mě ten film....hlavně to, že to bylo podle skutečné události
- Od každého tématu jsem se dozvěděla něco nového skrze názory a zkušenosti ostatních
- Nejvíc se mi líbilo mluveni o Bohu, film, stoh a pizza
- Skvělé bylo, že jsme si vyzkoušely 'rande s Bohem' v praxi
- Celkově se mi celý ten víkend líbil, procházka, pizza, ty všechny povídání a vyrábění
- Bylo zajímavé, že si na mě někdo všiml nějaké dobré vlastnosti, které jsem si já ani tolik nevšimla
- Byl to prostě skvělý víkendLenka napsala:
Víkend byl naprosto úžasný, dlouho jsem si nic tak neužila. Byla jsem ve správný čas na správném místě a jsem z toho velmi šťastná.
Mezi námi všemi tam byla uvolněná, přátelská atmosféra a holky byly prostě úžasné. Mluvily jsme o tom, co Bůh říká o nás samých, hudbě, umění, vztazích... Večer jsme měly rande s Bohem a On nás poctil svou přítomností a mluvil dobré věci do našich životů.

O naše těla se s velkou pečlivostí a láskou starala Eva, která nám vařila samá dobrá jídla. O víkendu jsme zažily ráj na zemi, který zůstane dlouho zapsán v našich srdcích.

Evča napsala:
Co říci o víkendu, abych vystihla to, co se dělo už před tím? Celou akci předcházely modlitby i příprava a všeho bylo opravdu hodně. Když během víkendu Duch Svatý přišel, děly se věci, které jsme nestačily ani sledovat, hlava to nebere, ale pak když je po všem, jste přemoženi Božím dílem. To přesně sedělo během celého víkendu. Boží Duch osvobozoval, bořil bariéry, potěšoval, potvrzoval, stmeloval, a myslím, že to byl super čas pro všechny holky :-)

Další Holčičí víkend - tedy Holčičí víkend III, proběhl v červnu v Kájově pro Krumlovská děvčata, na popud Lenky, která nám k tomu poskytla svůj domeček. Více příště :-)

Verča Č.

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.