Křesťanská církev Cesta života

Klučičí víkend


Jediná žena, která pronikla na „klučičí víkend“ podává osobní svědectví, jak se baví kluci...

Zhruba po roce jsem dostala možnost zúčastnit se opět Klučičího víkendu, a protože ten první v kaolinové jeskyni se mi moc líbil, a protože jsou kluci u nás doma jasně v přesilovce, tak jsem vděčná za chvíle, kdy mohu být s nimi a prožít s nimi zábavu podle jejich gusta.

Tentokrát bylo téma cílevědomost. Začali jsme na střelnici v Černé v Pošumaví, kde jsme stříleli na cíl různými pistolemi, puškami a revolvery. Dostávám od ostatních vyčerpávající odpovědi, jak která střílí a k čemu se používá.Protože se střílí ostrými náboji, musíme dodržovat všechna bezpečnostní pravidla, která nám Tomáš Suchánek na začátku vysvětlil. Celou dobu je pak s námi i správce střelnice, který na vše dohlíží. Na závěr jsme museli spočítat i vystřelené a zbylé náboje.

Trochu jsem se obávala, jak nám to všem půjde, ale obavy nebyly na místě. Všichni jsme se trefovali do terče, Daniel Suchánek dokonce střílel skoro samé desítky. A to jsme pokaždé stříleli z jiné zbraně.

Orel Eddie
Po střelbách víkend ještě nekončíme a přesouváme se k Suchánkům na dobrou buchtu, čaj a film s názvem Orel Eddie. Lepší film na téma cílevědomost jsme opravdu sledovat nemohli.
Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (TaronEgerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. Nakonec si vybere skoky na lyžích a odjede do Alp, aby si tam našel trenéra a začal trénovat. Trenér pak postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie."(CinemArt CZ)V Bibli se píše, že potřebujeme však vytrvalost, abychom splnili Boží vůli a dosáhli toho, co bylo zaslíbeno. Židům 10, 36
V diskusi jsme rozebírali, co nám může zabránit, dosáhnout Božích cílů. Třeba malé sebevědomí, lenost, těžké životní situace či strach…. A kdo nám může vždy pomoci je Duch svatý. Kdo chtěl, řekl své životní zkušenosti, kdy vytrval, držel se svého cíle, i když zrovna předchozí pokusy nedopadli moc dobře. Ať to bylo v tanci, učení, výstup na hory. Každý jsme stvořen jako originál, a proto má každý vykonat něco jiného a každého limit maximálního úsilí i výsledku je jiný.
Jsem moc ráda, že se Tomáš ujal organizování Klučičích víkendů, kde kluci mohou rozvíjet své dovednosti, poznávat sami sebe v bezpečném prostředí a vidět mužské vzory v akci, které tak moc ve svém věku potřebují, aby mohli dospět v opravdové muže.

Lenka Štrbková

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.