Křesťanská církev Cesta života

Vánoce jsou za dveřmi...

Slavnostní předvánoční shromáždění v Českých Budějovicích jsme (jak jinak) zahájili přivítáním a chválou té nejdůležitější Osoby a Božím slovem, které si pro nás tentokrát připravil Michal.

Po společných modlitbách už Michal přivítal „dětskou církev“. Show, kterou od té chvíle děcka rozpoutala, vydala hned na několik vystoupení. Scénky, písně, pantomima, stínohra...

Fiktivní studio „POHODA“ spustilo zábavnou hru pro dvě dvojice, které měly co nejrychleji uhodnout, co která scénka nebo píseň znázorňuje.
Moderátorky (skorodvojčata) měly všechno pevně v rukou.Vybraly dobrovolníky (ať už se chtěl někdo zúčastnit nebo ne) což k pobavení ostatních (kteří měli to štěstí a vybráni nebyli) sklidilo velký úspěch hned na úvod.
Soutěžící - Iva a Kája (manželé) se mistrně rozeběhli každý do jiného týmu, čímž si už nyní zajistili alespoň jedno jisté vítězství. Doplněním červeného a modrého týmu pak byli odvážní Jonáš a Zuzka.Po přísaze, že dotyční neznají (nebo nikde nezaslechli) správné odpovědi, odstartovaly první ukázky.
Mohli jste se kupříkladu dozvědět speciální recept na luštěninový pokrm, vysypaný z rukávu od mistra kuchaře.Pantomima, kdy anděl přijde k ženě, zmátla modrý tým, který se do posledního momentu držel tvrzení, že jde o navštívení Marie. (Svou roli jistě sehrál i předvánoční čas.) Nám ostatním (nesoutěžícím, tedy nikterak zatíženým tlakem zodpovědnosti), bylo jasné, jakmile anděl ukázal láhev a jasně naznačil – ne, nikdy, v žádném případě... a totéž opakoval u břitvy, že půjde o maminku Samsonovou. A taky jo. :-)Ukázka z filmu, kde maminka Anna debatuje s Vaškem, kdo má lepšího adepta na tátu, týmy zprvu trochu mátla. Možná přemýšleli, jakou roli v tom všem hraje muž s tabletem na pódiu. (Žádnou, hrdý tatínek si natáčí celý program, kde hned několik jeho ratolestí podává ty nejlepší výkony.)
Iva nakonec správně říká, že jde o „Jak vytrhnout velrybě stoličku“ a zkušeně doplňuje svou asociaci (možná i kvůli svému týmovému partnerovi) k příběhu „Jonáš a velryba“.Malý muž na štaflích v záplavě listů nenechává nikoho na pochybách, o koho jde... „Pojď dolů“, naznačuje kolem jdoucí Ježíš, který by se u zvědavého Zachea rád najedl.

Pěvecké ukázky povětšinou zamotaly zprvu hlavu nejen soutěžícím. Člověk se spíše nechal strhnout samotným představením a odvahou zěpváčků, než mu došlo, že má vlastně hádat, na co píseň poukazuje.Avšak u prvních slov této písně už červený tým (Iva a Jonáš) mávají svým hlasovacím zařízením. Vědí, kdepak to tolik pršelo.Modrý tým (Zuzka a Kája) se ovšem nechtějí tak úplně vzdát, poněvadž tento zmiňovaný déšť přece naprosto zřetelně poukazuje na „Déšť Ducha“. Čímž sklidili zasloužený potlesk, ale žádný bod od nekompromisních moderátorek. (Nutno podotknout, že by jedna z nich mohla být nařknuta z napomáhání rodinnému příslušníku, takže přesvědčivě dělá, že maminku vůbec nezná.)Jakmile děvčata spustila: „Lidi na lidi jsou jako saně...“ od pánů V+W, tušili už někteří o co tady půjde.„Když mu ale obr plivnul do očí, David se otočí, prakem zatočí.
Když začínáš, no tak tu máš. Byl jsi velkej já měl kuráž.
A jakej byl Goliáš.“
Tak teď už jste to museli poznat i vy.Mikuláš? Anděl? Modrému týmu se vaří mozkové závity. Kája preventivně zvedá své hlasovací zařízení.
Trefí se?
Velký úspěch zaznamenal oslík, který svým výkonem na malou chvíli zastínil snahu všech ostatních.Musím přiznat, že některé scénky, ač zdařile provedené, byly skutečným oříškem na rozpoznání. Třeba takový Náman.Nebo vdova „s olejem“...Výhra červeného týmu byla fakt zasloužená.

Stínohru viděli spíše ti, kdo seděli v prvních řadách.Ale nebojte, celou zdařilou show zaznamenal na kameru Michal.Jen světlem svíček ozářený chór rozezpíval celý sál.A co by to bylo za vánoce bez tklivých a vánočních písní od Roberta? To si snad ani neumíme představit.Moc jsme si všechna představení užili. A málem bych zapomněla zmínku pro ty, pro něž ke svátečnímu shromáždění neodmyslitelně patří jídlo...Dobrůtky byly a dokonce i vánoční dort.

A to je jen začátek. Vánoce jsou za dveřmi a Nový rok už přichází.

- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.