Křesťanská církev Cesta života

TWB v SokolovněJe sobota podvečer a mířím do Českých Budějovic, začíná to dobře, na Sokolském ostrově se mi daří zaparkovat.
Vstupuji do nových prostor církve, tady je vše připraveno a vládne tu pokojná atmosféra … takové ticho před bouří.
A opravdu sál se najednou zaplnil lidmi, valí se k nám mlha a do ní svítí kužely světel různých barev.Vypadá to dobře, koncert začíná.
Po několika písních je vidět a cítit až skoro dětská radost. Společně chválíme a uctíváme Pána – někdo se dívá, někdo zpívá a jiní zase tancují a skáčí do rytmu. Muzikanti si skvělou atmosféru také náležitě užívají, mám pocit, že chvílemi jsou až mile překvapeni.
Nádherná bouře se rychle přehnala a místo čistého vzduchu, jak to bývá, vnímáme Boží přítomnost.
MILÍ TWB, tak se mi zdá a věřím, že čas nastává …
Petra Egnerová


A je to tadýýýýýý
aneb koncert Trinity Worship Band – TWB v  Českých Budějovicích.12.dubna 2008 v podvečerních hodinách spěcháme na poslední chvíli do Českých Budějovic, abychom stihli koncert TWB. Setkání žen v Trhových Svinech se stihlo ukončit včas a s naší návštěvou jsme na Sokolovský ostav dorazili za 5 minut 18.

S radostí jsme se dozvěděli, že se začátek vystoupení malinko posouvá, což nám dává možnost pozdravit známé i neznámé tváře.

Za chvíli na to už sedím v nových prostorech církve Cesty života v Českých Budějovicích, z podia se valí rocková hudba s chválícími slovy pro našeho Pána Boha, barevná světla osvěcují celé podium i prostor v sále. Chvílemi se kouřová clona rozlije mezi účinkujícía v sále sedí, stojí ale i radostně skáčou posluchači, kteří si oddělili čas právě pro koncert TWB. Vidím to jako zázrak, neboť takový koncert by nebyl možný zrealizovat v prostorách, kde jsme doposud byli. Bůh má svůj čas, místo a způsob. A nikdy nepřichází pozdě.

TWB tRaining Camp neboli 4 tréninkové dny těsně před koncertem vezmou spousty energie,ale když se koukám na svěží, usměvavé tváře od frontmana Kaaje, sympatické Zdes, přes bubnujícího Toma, basáka Martina K. a kytaristy Matrina „Q“, ani mě v tu chvíli nenapadá, co vše mají tyto dny za sebou.
To vše se dočítám až na webových stránkách www.cestazivota.cz „Pane, ty občerstvuješ a posiluješ, vždyť je to na všech vidět.“„Oni jsou krásně muzikantsky sehraní,“ říká mi do ucha synovec, který před odjezdem domů do Brna vzal svoji rodinu právě sem. Mám radost, vždyť jsou to moji blízcí sourozenci v Kristu a sama jim fandím.

Písně střídají chvály a najednou nezpívají jen účinkující, ale i ostatní v sále. Malá skupina odvážlivých nadšenců před podiem se rozrůstá. Já sama očekávám další návštěvu.

Vycházím před sokolovnu, abych mohla zjistit podrobnosti o jejich cestě a zjišťuji, že před vchodem do sálu mohou kolemjdoucí dobře a zřetelně slyšet hudbu i slova písní a chval.Koncert se chýlí ke konci, frontman Kaaj děkuje Bohu za milost a pomoc, vzdává chválu našemu spasiteli Ježíši Kristu. Aplausem si říkáme o další přídavky a tím se rozjíždí poslední písně.

Díky Vám všem za krásný podvečer. Vaše práce není marná, pokračujte, ať mohou další lidé skrze Vás slyšet, co pro nás Bůh připravil.

Lidé odchází a zdá se, že po čtyřech dnech usilovné práce celé skupiny by mohl přijít odpočinek. Jenže opak je pravdou. Nastává rozebírání aparatury, balení, uklízení i nachystání všeho potřebného na bohoslužbu následující den.
Eliška Plchová

A tady je ještě několik postřehů z tRaining campu...

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.