Křesťanská církev Cesta života

Když to má v režii Nejpovolanější

...tak to vždycky dobře dopadne.

Sobotní odpoledne 21. června jsme strávili v nádherné zahradě prachatického Hospicu. Byli jsme pozváni jako hosté na hudební festival v rámci Oslav a vzpomínky na prachatického rodáka Jana Nepomuka Neumanna.

Letos poprvé (jak nám řekla sestra Lenka – pořadatel akce) chtěli více zasáhnout mladou generaci, proto si pozvali i nás (kapelu TWB).

Už při telefonních domluvách se nám nezdálo úplně vhodné hrát poblíž Hospicu v naší (ne právě tiché) sestavě. Byli jsme opakovaně ujišťováni, že se do jejich programu výborně hodíme a máme se určitě zúčastnit. Tehdy jsem si poprvé řekla: „My v Hospicu? Nemyslitelné. Ale jestli nás tam Pán chce mít, tak ok.“Už při zvukové zkoušce nastal neklid (tak trochu díky nedorozumění) a vypadalo to, že snad ani raději nebudeme hrát, abychom nezpůsobili více škody než užitku. Přijeli jsme sem přece se záměrem posluchače požehnat, ne odradit.

Ovšem jak se to všechno obrátilo v dobré a my jsme nakonec odehráli celé vystoupení i s přídavkem... je pro mě takřka hmatatelný Boží zásah. Pán nás tam prostě chtěl mít, jinak si to nedokážu vysvětlit. Tu (ze začátku) bezvýchodnou situaci proměnil v něco nádherného. Nejenže jsme hráli, ale i ti mladí lidé se objevili.

Takže měla sestra Lenka nakonec přece pravdu: „Do programu jsme se hodili.“
Ovšem úsměvy řádových sestřiček a starších paní mě přesvědčily, že vůbec nezáleží na věku, stylu, výrazu... ale na tom, jestli nám jde o stejnou věc. Chválit Pána za všechno - co pro nás udělal, čím je nám, a čím Mu smíme být my.Pro mě osobně to byl úžasný zážitek a projev Boží milosti. Ještě teď mě vzpomínka na onu sobotu naplňuje vděčností.

„Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí.“ (Řím. 8:28)

I když se nám občas něco nepozdává, ale přesto ve víře (nebo poslušnosti) uděláme krok, pak už si to ten Nejpovolanější zrežíruje tak, aby Jeho jméno bylo oslaveno.

Pokud chcete číst podrobněji o našich zážitcích z této akce, klikněte sem >>>

- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.