Křesťanská církev Cesta života

PRO versus PROTI

Během tohoto roku (potažmo během několika posledních týdnů ztišení) řeším jednu věc. Znáte to, když víte, že byste s nějakou oblastí svého života (služba, práce, modlitba, rodina, čtení Bible...cokoli) měli pohnout kupředu, nějak ji řešit. A nechcete udělat chybu.

Pak je nejlépe si nechat poradit od Nejpovolanějšího. Pak čekáte na radu, slovo, indície. A často to nebývá ihned. (U mě už to trvá více než tři čtvrtě roku.)
Vím, že v mnoha věcech nám Bůh dává jakoby volnou ruku. Spoléhá, že budeme jednat podle touhy našeho srdce (kterou do nás vložil), chce, abychom si vybrali práci, která nás bude těšit, ne ničit. (A když už nás vyšle někam, kde bychom tak úplně rádi nepracovali, má k tomu svůj důvod – potřebuje se k někomu přiblížit, něco zastavit nebo naopak vytvořit, a to s naší pomocí – a důsledky poslušnosti se pak v plném požehnání dotknou i nás). Chce, aby se nám náš životní partner líbil, takže nás nebude dávat dohromady s někým, s kým se nám jen těžko bude tvořit jedno tělo, atd... Takže vím, že i v mé „věci“ mám do jisté míry svobodu volby – a to je možná o to těžší.

Při tomto týdnu ztišení jsem se znovu zamýšlela a po mnohokráté předkládala svou prosbu o radu. V úterý (2. večer ztišení) jsem si během modliteb udělala seznam PRO a PROTI.Nemůžu říct, že se tohle dá aplikovat na všechno (a ve skutečnosti jsem to nikdy předtím nedělala), ale rozhodně to pomáhá. Přemýšlíte víc do hloubky. Lépe se vám o daném tématu uvažuje. Ujasníte si detaily. Vynořují se vám věci, které jste si buď neuměli pojmenovat nebo byly zasuté někde ve vaší hlavě.

Možná vás i překvapí, kolik skutečností vám z takového seznamu vyplyne.
Dosud nemám ve své „věci“ 100% jasno, ale rozhodně to je posun o velký kus dopředu. Můžu se modlit konkrétněji.

Vidím věci z úhlu, který jsem dříve neviděla. Někdy je prostě dobré dát svoje myšlenky, prosby nebo otázky na papír a konkrétně zformulovat co vlastně chceme.

Tak vám přeju, aby vás tento týden ztišení posunul zase o kousek dopředu ve vztahu s Pánem, ve službě i v osobním životě.


Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.